ZAPOJILI SE A ÚČASTNÍ SE...

 

ADD GOSPEL

Skupina přibližně padesáti zpěváků a hudebníků z Brna a Přerova působí pravidelně na hudebních scénách již od roku 2008. S převzatým repertoárem z oblasti současného gospelu s prvky rocku, RnB, funku, apod. a především s vlastním energickým projevem se představí na podiích MUSIC-POINTU dvě formace souboru: Add Gospel Company (6 - 12 zpěváků) a Add Gospel (celý soubor) - obě formace za doprovodu vlastní funk-rockové kapely. Těší se na vás vedoucí souboru - Viki Sklář (brněnská část souboru), Karel Přecechtěl (přerovská část souboru) a kapelník Honza Shanny Fňukal. Všichni jsou srdečně zváni. Víc se dozvíte na našich stránkách www.addgospel.cz nebo na www.facebook.com/AddGospel.

ANDY MARSHALL BAND

Kapela vznikla v roce 2000 v Karviné. Andy Marshall Band má na kontě tři alba, dvě z nich se točila pod dohledem Miloše "Dodo" Doležala. Od roku 2013 se přestěhovala kapela do Brna a po období lehkého útlumu se opět vrací na pódia a pracuje na materiálu pro novou desku. "Excentrický zpívající kytarista Ondra a jeho parta přináší decibely nové energie. Ve své tvorbě se snaží postavit nový koncept alternativního rocku - z jednotlivých rockových odrůd vybrat reprezentativní vzorky a obléci je do progresivního šatu. Vzniká tak pestrá směs, kterou odevzdaně ´lijó´ poslouchačům do uší. Jejich tvorba zůstává dlouho rezonovat v hlavách fanoušků - ještě štěstí, že OSA za přehrání skladby v hlavě prozatím nevybírá poplatky :)." Více o kapele na http://bandzone.cz/andymarshallband.

BLACK DOLPHINS

Říkáme si Black Dolphins a jsme z Vysočiny. S kapelou se soustředíme na vlastní tvorbu, která se dá zařadit do symphonic metalu a rocku s prvky dalších žánrů. Máme za sebou již několik vystoupení v klubech převážně na Vysočině, ale také v Brně a na festivalech. Sestava naší kapely je Hanča – zpěv, Marťa – klávesy, Jarda – kytara, zpěv, Míra – kytara, screamo, Vláďa – baskytara a Honza – bicí. Více se o nás můžete dočíst na www.blackdolphins.wz.cz a poslechnut si nás můžete na http://bandzone.cz/blackdolphins.

BRAZILIAN GROOVES BAND

Brazilsko- česká formace. Hraje vlastní tvorbu i covery, brazilské rytmy: samba, bossa nova, forro, reggae, funk, brazilská popularní hudba - vše velmi pozitivní vibrace v portugalštině a angličtině. Členové: Guga DAssumpcao (br) - kytara, vokál, Dasha Kocourkova DAssumpcao (cz) – vokál, Jakub Serga (cz) – perkuse. Web: www.gugadoreggae.com.

BROUG

Broug je akustická folková kapela z Brna, scházející se od roku 2011, „oficiálně“ pak založená v září 2012. Hrajeme výhradně vlastní tvorbu, zatím vesměs z pera kapelníka, zpěváka a kytaristy Tomáše Novotného (*1984), jehož autorský pseudonym „Broug“ dal název celé skupině. Dalšími stálými členy jsou Honza Vykopal (*1984), ovládající baskytaru, a Jiří Dujka (*1989), sólový kytarista a doprovodný vokál. Náš repertoár je v zásadě folkový, ale s přesahy i do softrockového nebo undergroundového zvuku (byli jsme označeni jako „punk-folk“, my preferujeme výraz „folk’n’roll“). Už pár let vystupujeme pravidelně jednou měsíčně jako hudební doprovod cyklu komorních literárních večírků, kromě toho příležitostně hrajeme i na jiných akcích. V loňském roce jsme též vystoupili v pořadu Open MIC Na Prahu a zúčastnili jsme se jihomoravského kola soutěže Porta. Rádi hrajeme všude, kde nás lidi poslouchají a baví je to alespoň tak jako nás. Více info na http://bandzone.cz/broug.

BRÜNNFIELD

Počátky kapely sahají do jara roku 2012, kdy náš bubeník Patrik hledal členy do kapely. Našel příspěvek na hudebním fóru, kde kytarista Dominik a harmonikář Michal také hledali někoho, s kým si zahrát. Po několika zkouškách a hraní pár coverů musel Dominik formaci opustit. Než odešel, dovedl do kapely kytaristu Mirka. Později jsme našli našeho zpěváka a skladatele Jirku. Brünnfield byl na světě. Začalo se zkoušet a chvíli na to se do formace vrátil Dominik jako kytarista a vokalista. Po vybavení zkušebny jsme se rozhodli nahrát první tři z našich skladeb - Sen, Sebevrah a Latentní, které jsme si nahráli i přes nedostatek zkušeností vlastními silami. Po nalezení nového basáka Mirka začala být kapela opravdu plně funkční. Žánrově se pohybujeme v rozpětí rocku a folku s prvky punku. V současné době je sestava Brünnfieldu opět obměněna. Po odchodu obou kytaristů zaujali jejich místa Lukáš (elektrická kytara) a Matěj (akustická kytara). Náš repertoár se rozšířil o několik skladeb, přičemž se do komponování zapojili i další členové kapely. Více o kapele na http://bandzone.cz/brunnfield.

DEJÁ VU

Vokálně zaměřená brněnská folková skupina vznikla v roce 1998 v čistě pánském obsazení s nástrojovou výbavou kytary, baskytary, kláves a houslí. V průběhu let působení se obsazení kapely stabilizovalo na dámské trio za doprovodu mohutného pánského trojhlasu a nástrojová sekce byla obohacena o flétny a bicí. Repertoár je nyní zaměřen především na spirituály a převzaté písně zejména od legendárního amerického tria Peter, Paul and Mary, australské skupiny The Seekers a brněnské vokální skupiny Mošny. V posledních letech byla kapela rovněž inspirována irskou hudbou a kapelou Asonance. Kapela vystupuje zejména na domovské scéně v Brně ve Slatině, kde pravidelně pořádá koncerty nebo se účastní festivalu Slatinské kulturní léto, rovněž koncertuje v klubu Leitnerova nebo v Café Práh. Na http://bandzone.cz/dejavubrno jsou zveřejněny záznamy z koncertů a dozvíte se zde více info o kapele.

DEXTREAT

Dextreat je brněnská kapela pohybující se na na poli alternativního rocku a příbuzných stylů. Je složená ze zkušených muzikantů, které spojuje nejen netradiční pohled na věc, ale i společná vášeň pro dobrou muziku všeho druhu. V roce 2012 kapela skončila třetí v soutěži rádia Beat „Naděje Beatu" a jejich skladby bylo možno slyšet na předních rádiích po celé ČR. Nezbývá tedy nic jiného, než vám popřát příjemné unášení se na jejich vlně a pokud vás zaujmou, nebude to jistě náhoda :). Více na: http://bandzone.cz/dextreat a http://www.facebook.com/Dextreat.

EARLY TIMES

Early Times jsme si začali říkat na první letní den roku 2008. Postupem času vykrystalizovalo jak nástrojové obsazení kapely, tak i výběr písní. Pestrý repertoár zahrnuje skladby širokého žánrového spektra a nechybí ani píseň zcela se žánru vymykající. Všechny kousky jsou převzaté od známých interpretů západního kontinentu, nebo se jedná o americké tradicionály a jsou nazpívány převážně jazykem jejich rodné země, anglicky. Bluegrass hrajeme hlavně pro radost a při vystoupení je na prvním místě navození dobré atmosféry. Proto se snažíme náš hudební projev prokládat špetkou hu-moru a zaujmout tak co nejširší okruh posluchačů. Na vystoupeních se zabýváme autentickou interpretací z období raného bluegrassu, avšak v repertoáru očekávejte i písně mnohem mladších let. O kvalitách a ambicích našeho uskupení vypovídá účast na mnoha prestižních českých festivalech a to nejen bluegrassových. Naší prioritou jsou také vlastní pořádané koncerty a festival Bluegrass na vinici. Více na www.earlytimes.unas.cz.

EMOTIONAL CRIME

Kapela Emotional Crime vznikla na jaře roku 2010 v Rajhradě u Brna a v létě toho roku si zkusila v plném obsazení svůj první koncert. S dámským zpěvem se řadí spíše do žánru hard-rock. Roku 2010 nahrála ve zkušebně pro představu posluchačů 3 písně, jedna z nich kapelu dostala v jednom z českých rádií mezi 40 nejlepších kapel z původně skoro pětiset přihlášených z ČR i SR. V roce 2011 kapela vystupovala a pracovala na nových písních, což završila na podzim 2012 albem "Outside the Rain“. Z úspěchu je nutné zmínit např. letošní 3. místo v soutěži Naděje Radia Beat, 3. místo v soutěži SVŠ Music star, dále účastník celorepublikového finále soutěže Emergenza, 2. místo a celkový vítěz soutěže ZKUŠEBNA na portálu Muzikus, 3. místo v soutěži ZAHRAJ VYHRAJ, kapela byla vybrána z 500 kapel české a slovenské republiky mezi 6 nejlepších a vystupovala v legendárním pražském paláci Akropolis, v brněnských klubech pokořila Metro music bar, Favál music club, M13, má za sebou i několik letních venkovních festivalů v rámci ČR. Více na www.bandzone.cz/emotionalcrime.

EVELÍNA

Evelína je okolobrněnská kapela, hrající především vlastní muziku s prvky folku, rocku, popu, country a folkloru, k našemu překvapení i rapu. Skupina vznikla v roce 2009 ze zkušenějších muzikantů a má za sebou jedno vydané album, s texty spisovatelky Simony Monyové. Pravidelně hraje ve složení housle, akustická kytara, elektrická kytara nebo mandolína, baskytara a bicí. Občas v sebeobraně i s flétnou nebo kazoo. Použití: k tanci, poslechu nebo společné halekačce. Zjednodušeně řečeno hrajeme všude tam, kde nebyli dost obezřetní a pustili si nás k tělu. Více info na http://evelina.webnode.cz/.

HAZARD

Hazard vznikl v roce 2000, kdy po letech hraní jen tak pro radost přišlo několik nabídek na veřejné vystupování a my si museli dát jméno. V Podivíně na rybách nás v hospůdce zaslechl při drndání u pivka kolem projíždějící starosta Petr Průdek a pozval nás na festival v půvabném Lednicko-Valtickém areálu Janův Hrad. Celkem tři ročníky, které jsme odehráli, stály vždy za to... Začali jsme sjíždět různé festivaly, soutěže, veřejné i soukromé akce. Rádi podporujeme charitativní akce, které mají smysl. Od roku 2012 pořádáme charitativní festivalovou akci Folková Nota, na zřícenině hradu Cimburk u Koryčan. Výtěžek je věnován pro záchranu hradu. Web http://hazard-brno.moxo.cz.

HYNEK KOČÍ

Hynek je plzeňský folkový písničkář. Nejčastěji vystupuje sám s kytarou, někdy s doprovodným kytaristou Frančeskem. Písně hraje pouze své autorské. Web: www.hynekkoci.cz nebo www.bandzone.cz/hynekkoci.

CHANNEL-2

Kapela Channel-2 vznikla v roce 2005 v Brně. Do dnešního dne v kapele došlo k několika větším či menším změnám, které ji však výrazně neohrozily. Autorem textů písní, které jsou převážně české, je zpěvačka této kapely. Lidé zůstávají, nástroje se mění: Michaela Talpová- zpěv, elektrická kytara (původně akustika), Martin Řezáč- baskytara (původně el. kytara) David Hájek- bicí. Více info na http://bandzone.cz/channel2.

IRNIS

Irnis je 4 členná mladá kapela z Valtic hrající pop-rock. Ve své tvorbě sází na české líbivé texty, silné melodie a skvělou, dynamickou show při živých vystoupeních. Přes své poměrně krátké působení na scéně kluci sbírají samé úspěchy v českých rádiových hitparádách. Na konci loňského roku vyhráli cenu publika v soutěži RockPro a také vydali své debutové album „Nad Zemí“. Kmotrem CD se stal známý muzikant Michal Hrůza. Kapela byla opakovaně hostem pořadu Mixxxer hudební televize Óčko, která do vysílání zařadila tři jejich videoklipy. Klipy byly v loňském roce rovněž vysílány MTV. Weby: https://www.facebook.com/Irnismusic, www.irnis.cz, http://bandzone.cz/irnis.

JAMIROQUAI TRIBUTE BAND BRNO

JAMIROQUAI TRIBUTE BAND BRNO je v současnosti jediná skupina v ČR, která se soustřeďuje výhradně na tvorbu britských Jamiroquai. Sedmičlenný band nabízí průřez největšími hity z více než dvacetileté kariéry stále aktivních Jamiroquai, a to ve velmi věrném podání. Na své si přijdou příznivci prvních alb z 90. let minulého století (např. skladby Cosmic Girl, Space Cowboy nebo Too young to die) i ti, co mají rádi současnou tvorbu Jamiroquai (Starchild, Little L, Seven Days). Kapela se při výběru skladeb inspiruje i koncertními verzemi hitů Jamiroquai. Koncert JAMIROQUAI TRIBUTE BAND BRNO - to je špičková nálož funku, soulu a popu, u které nezůstane žádná noha klidná! Video: https://www.youtube.com/watch?v=2jikDuwUc6g nebo https://www.youtube.com/watch?v=WMZKuaQNctE. FB: https://www.facebook.com/jamirobrno.

KACEBO

Kapela vznikla již v roce 2009, ale zpočátku fungovala spíše jako náborové centrum. Chvilku nám trvalo, než jsme přestali s tím věčným jamováním a hledáním spoluhráčů, kteří neexistují. Po pár letech jsme se ustálili v dnešní sestavě - bicí-Asmitec, basa-Kace, klávesy-Bob, kytara-Indy, vokály-Kace+Bob a chceme tak světu ukázat co máme. Nechceme škatulkovat ani přirovnávat, podlaďovat, nebo se převlékat do kostýmů, chceme jen hrát co nás baví. Zbývá než jen doufat, že nám to alespoň chvíli vydrží:) Web www.bandzone.cz/kacebo.

KAMILA KOPEČKOVÁ

Kamila je mladá zpěvačka a herečka z Brna. Účinkovala v muzikálech Městského divadla Brno a v inscenacích Národního divadla Brno. Naplňuje programy firemních večírků, plesů a tématických akcí města Brna. Je členkou kapely Gentle Irony Trio a hostuje v kapele Golden Delicious. Má za sebou koncerty s Martinem Kurcem a byla předskokankou Matěje Ruperta, kde vystoupila společně s taneční skupinou Highedition. Její repertoár obsahuje písně od jazzu k popu, české i anglické, takže si každý najde to, co má rád. Více na www.facebook.com/kkopeckova nebo na http://sband.cz/profil/kamilakopeckova/.

LADA ŠIMÍČKOVÁ a IVO CICVÁREK

Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara, akordeon) ...se seznámili na Textové dílně Slávka Janouška a od roku 2007 tvoří brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou. Základem hudebního doprovodu je klavír a kytara Ivo Cicvárka, postupně se však doprovod rozrůstá také o akordeon a samply. Lada a Ivo již koncertovali na řadě festivalů (Folkové prázdniny, Folková růže, Střelické strunobraní, Zahrada, Logrfest, Festival ve středu a další) a třikrát se dostali do finále písničkářské soutěže festivalu Zahrada. Vystupovali také v rádiu (např. ČRo Olomouc, ČRo Sever, Proglas) a v televizi (ČT2 - Na moll, ČT1 - Živě na jedničce, TV Noe - Cvrlikání). V květnu 2012 vydávají své debutové cd Hotel v tiché ulici (Indies Scope Records), které shrnuje jejich dosavadní tvorbu. Více na www.ladasimickova.cz.

Lady DragonFly

Brněnská kapela Lady DragonFly tvoří vlastní hudbu, které říká "progresivní popík". Jak už název žánru napovída - jde o syntézu zdánlivě neslučitelných prvků. Jsou zde, dle slov kritiků, patrné vlivy progresivního rocku sedmdesátých let i moderní popové hudby; chytlavé melodie střídají nekonvenční zvraty. Klasické rockové obsazení - tedy kytaru, basu, klávesy a bicí - doplňují dva ženské hlasy. Začátkem roku 2013 kapela vydala své debutové album „Human Factory“. Info na www.ladydragonfly.cz.

MARIÁN & ÚLETY

MARIÁN & ÚLETY je folkové rodinné trio z Velkých Bílovic. V této sestavě hraje od roku 2012 na koncertech, přehlídkách, festivalech, v klubech...atd. Hrajeme folk postavený na trojhlasém zpěvu, říznutý hlavně klasikou, trochu latinkou i jazzem. Dvorním autorem hudby, textů i aranží je kapelník a otec v jedné osobě Josef MARIÁN Kralovič (44 let), který ke zpěvu hraje na klasikou kytaru a mimo trio vystupuje i jako písničkář MARIÁN. Veškeré flétny, sólový i vokální zpěv a případné perkusy má na starosti dcera Marie Kralovičová (19 let) a do třetice synátor, bezpražcový baskytarista a vokalista Josef JUNIOR Kralovič (18 let). Jako trio ve spolupráci s Městem Velké Bílovice pořádáme již sedmým rokem folkový festival ÚLETY, kde se snažíme zasadit folk, country a spřízněné žánry do jinak dechovkářské půdy. Mimo folk hrajeme i klasiku na svatebních obřadech, lidovky v penzionech a možná časem přibudou i pohřby:) Demo na http://bandzone.cz/ulety nebo http://bandzone.cz/marian.

MADAME BERNAU

Kapela Madame Bernau byla založena partou zkušenějších muzikantů již v roce 2012, od počátku bylo jejím cílem hrát výhradně vlastní rockovou muziku s výrazným ženským vokálem, silnými melodiemi a zároveň okořeněnou moderními progresivními přístupy. Dobře rozjetou kapelu však načas přibrzdilo hledání nového bubeníka. V červnu 2014 kapela odehrála první, dle ohlasů velmi vydařený, koncert a nyní pracuje na svém debutovém EP, které spatří světlo světa v průběhu prázdnin 2014 a připravuje se na další koncerty. V současnosti kapela hraje ve složení: Lucie Šotolová (zpěv), Jan Bindr (el. kytara, zpěv), Petr Kurečka (klávesy), Marek Lupač (basa), Jiří Karpowicz (bicí). Profil na BZ: http://bandzone.cz/madamebernau, odkaz na FB: https://facebook.com/madamebernau.

MEGAFON – acappella&rock

Megafon kombinuje to nejlepší z rockového vícehlasu, acappella gospelu i elektroniky. Zvuk, který na naší scéně chybí. Megafon oslovuje své rostoucí publikum nejen kvalitním vícehlasem, ale zejména pestrým repertoárem s výraznými písněmi, zpívanými převážně česky nebo anglicky. Svými osobitými aranžemi s důrazem kladeným na rockovou expresivitu zaujme i náročné posluchače, veselými písněmi dokáže pobavit i publikum nevyhraněné. V repertoáru Megafonu najdou příznivci rocku špičkové skladby od , Lady Gaga, fun., Pink, Lana Del Rey, Robin Thicke... stejně jako písně kompletně autorské nebo s vlastními českými texty. Více info na www.youtube.com/megafonVevo, www.facebook.com/megafon.acappella, www.bandzone.cz/megafon.

MEMOARY

Kapela Memoary vznikla v září roku 2010 a poprvé vystoupila na veřejnosti v sále ZUŠ Leoše Janáčka u příležitosti oslav výročí SPŠE v Havířově. V repertoáru měla prozatím jen předělávky písniček slavných kolegů muzikantů jako je Metallica, Muse, Apocalyptica atd. První autorská píseň Stopy slávy vznikla několik měsíců po založení. Memoary brouzdá spíše v pop rockových vodách. I když kapela vyrostla převážně na rockové hudbě, tento vliv se do tvorby nepromítl příliš výrazně. Za jemnější hudební odstíny může hlavně použití klavíru jako jednoho z hlavních nástrojů a také zpěvné melodické kytarové linky. Kapela má za sebou desítky koncertů nejen na festivalech v rámci celé republiky. „Nejvíce si váží vystoupení na Havířovských slavnostech 2012, kde měla možnost hrát na opravdu kvalitní scéně s profesionálním technickým zázemím." Byla vybrána odbornou porotou do finále soutěže S námi na to máš, která probíhalo v Praze, a členem poroty byl také výborný muzikant Vojta Dyk. Stala se hlavním vítězem česko-polské soutěže Fajn-fest, kam se přihlásilo kolem stovky kapel. V rámci výhry nahrála kapela live DVD z koncertu v ostravském Kulturním domě Akord. Web http://bandzone.cz/memoarymusic.

METROPOLICE

Brněnská pop-funky kapela, české texty, složení: zpěv, kytara, klávesy, saxofon, basa, bicí, kapela funguje asi 3 roky. Vystoupení v brněnských klubech (Metro, Favál apod.), v Praze, Ostravě, Havířově… A na různých menších festivalech, postupy v soutěžích Skutečná liga, Emergenza, Youtube fest. Momentálně jsou zveřejněny na Bandzone nové nahrávky ze studia. Více na: http://bandzone.cz/metropolice.

MOLLY

Jsme brněnská pop/rocková kapela, která se dala dohromady v dubnu 2014. Hrajeme spolu krátce, ale rádi. Skládáme si vlastní songy, píšeme texty v češtině a chceme, aby naše písničky byly pozitivní a aby nás lidi poslouchali s úsměvem. Více info o nás, všech členech a naší tvorbě můžete najít na www.bandzone.cz/molly.

MOMENT

Alternative-grunge kapela Moment odkazuje ve své tvorbě na americkou indie scénu. V našich přehrávačích se nejčastěji točí placky Foo Fighters, Interpol, The National atd. Hudba a texty jsou z valné části doménou frontmana kapely Davida Krause. Příspěvek ostatních členů, zejména co se hudby týče je nezanedbatelný. České texty... Pověšená hlava na provázku, gumový panenky u silnice, prudký vítr ji rozhýbává, lidi už dál nemůžou, nemůžou... jsou vnitřní výpovědí kytaristy a zpěváka kapely. Hudba je pro nás především zábava, koníček a odreagování od starostí všedního dne. Dáváme do ní vše a jak proces tvorby nových písní, tak koncertní prezentace jsou pro nás naplněním našich snů a tužeb. V roce 2012 jsme vydali první CD s názvem Megafon. Více o kapele na www.bandzone.cz/moment.

MORTHYS

Kapela Morthys vznikla v roce 2012 v Bukovanech u Kyjova. Ve své tvorbě se snaží kombinovat metal s filmovou hudbou. Právě filmová hudba je největším zdrojem inspirace. První singl s názvem Last Breath byl natočen v září 2013 v nahrávacím studiu Shaark ve Bzenci a obsahuje dvě skladby – titulní „Last Breath“ a „Where The Sun Does Not Shine“. Sestava kapely: Michal Jedovnický – klávesy (autor hudby); David Dlouhý – kytara, zpěv (autor textů); Daniel Formánek – baskytara; Martin Bílek – bicí; Barbora Kotásková – flétna (host ve studiu i na koncertech). Více o kapele na http://bandzone.cz/morthys.

NEBEZTEBE

NEBEZTEBE jsou prostě energie. Hráli small-beat. Nebo ethno-beat. Nebo acoustic-beat. Nebo co. Dnes hrají. Písně mají překvapivě písňovou diskoformu a cosi (pro autora asi dost zásadního) SDĚLUJÍ. Místy za použití více jazyků. Ehm. Hudebně si kolem textu ovšem dějí věci různé až progresivní, a je to čím dál víc úlet. Repertoár je autorský, textově i hudebně víceméně pana ředitele. Aranžééé si provozní zástupci nástrojů dělají sami. A kapela v čele s Ředitelnou do toho kecá, hodně se to nahrává a pak se všichni ničí tím, že to chtějí zahrát ještě líp. Sestava kapely se od prvního koncertu v lednu 2008 plynule a melodramaticky mění. X lidu za námi, ale furtum furt líp a líp. Kdo zůstává, je frontman a ředitel Štěpán Hulc. Aktuálně: Ředitelna (Štěpán Hulc) – zpěv, šepot a řev, španělská kytara; Dzonnyho folková krávovna (Lenka Koprajdová) - zpěv a vokály, looper; JazooMan (Vít Karlas) – mandolíny; Fena (Zdeněk Jakub) - basová kytara; JB (Pepa Schmied) - Drums & percussion, Drummpad, Stompbox. Kontakt: www.nebeztebe.cz nebo www.bandzone.cz/nebeztebe.

NECHCE SE NÁM

Kapela Nechce se nám je alternativně-rockové uskupení z Břeclavi a okolí. Její tvorba se opírá především o žánr pop-rocku, některé skladby jsou ale okořeněny také prvky metalu nebo funky. Kapela si ráda pohrává s kytarovými a klávesovými vyhrávkami a své skladby ráda a často koření melodickými dvoj až trojhlasy. Texty skládá převážně zpěvačka, někdy jsou kolektivní prací, vždy však v rodném jazyce. Název kapely vznikl naprosto spontánně, jako plácnutí do vzduchu. Pravděpodobně už se nám nechtělo vymýšlet nic dalšího a už jsme byli příliš dlouho bezejmenní, a tak nám zůstal. S odstupem času a pohledem z jiného úhlu se ovšem stal naprosto přesným jak pro kapelu (:D), tak pro charakteristiku naší tvorby. "Nechce se nám" totiž jako slovní spojení naprosto přesně definuje současnou dobu a náladu věčně uspěchané a negativistické postmoderní společnosti. Kromě toho se nám taky občas nechce z pódia... :) Hráváme jak své vlastní koncerty, tak i zábavy, benefiční akce a různé výchovné koncerty pro školy. V rámci sbírání zkušeností si zahrajeme rádi při každé příležitosti. Členové: Michaela Žůrková - zpěv, Jakub Kobylka - bicí, Petr Kocmánek - basová kytara, Dalibor Horák - klávesové nástroje, Tomáš Podveský - sólová kytara. Web www.bandzone.cz/nechcesenam.

NEVERS

Jsme tři, kytara, basa a bicí. Náš styl nikam neřadíme, proto si říkáme alternative-big-beat, protože hrajeme to, co nás baví, a nechceme se omezovat stylem. Zakládáme si na energických vystoupeních a různorodosti našich písniček. Více na https://www.facebook.com/kapelaNevers nebo http://bandzone.cz/nevers.

PAJOCHE

Tento pseudošpanělský název skrývá muziku proplouvající vodami mezi břehy rocku a elektronické hudby. Myšlenka vlastního projektu se zrodila v roce 2009 v Irsku po názorovém rozkolu v tehdejší kapele Pajocha, kytaristy, zpěváka a zakládajícího člena projektu Pajoche. Na sklonku roku 2011 byla vydána jeho prvotina Taste Test EP, která obsahuje 5 skladeb a mísí se zde industriál s Drum N Bass a rockem, skladby instrumentální i se zpěvem, čeština s angličtinou. Veškeré nástroje, mix i obal (anebo obrázek hovoříme-li o online vydání) jsou jeho dílem, o mastering se postarala renomovaná studa po světě např Streaky (Pendulum, Lily Allen), Richard Dowling (Annie Lennox, Snow Patrol) aj. Album bylo uvolněno v prvních měsících zcela zdarma ke stažení a v promo akci serveru Bandzone bylo uživateli tohoto portálu hodnoceno vesměs kladně. Pozitivní zmínka o tvorbě a albu byla zaznamenána i od amerického hudebního serveru Guitar Muse. V roce 2012 se přetěhoval Pajoche z Irského Dublinu do moravské metropole Brna a povýšil projekt na kapelu s cílem okořenit tvorbu jinými nadanými muzikanty a vyrazit do klubů a na festivaly.To se povedlo a za zmínku stojí, že tato formace je mezinárodní - kytarista Daniel Enchev je z Bulharska, Peter Šiman ze Slovenska. Filip Chuchma zastávající post basisty je Čech. Kapela se usilovně připravuje na malou letní sérii koncertů po vybraných českých městech na rozloučení s albem Taste Test a na podzim se vrhne na dokončení dlouhohrajícího debutu, který už je nyní z větší části rozpracován. Na nové desce se základní osa bude opět držet vod na pomezí rocku a elektroniky leč kapela se nechala slyšet, že deska rozhodně nebude pro konzervativní posluchače. Máme se těšit opět na rock Drum'N'Bass, Breakbeat, ale třeba i reggae. Tak nechme se překvapit. Více info o kapele na www.pajoche.cz.

PAVILON OPIC

Brněnská kapelka hrající sic od roku 2004 různé styly funky-rocku, se po všech přeměnách a obměnách ukázala ve své nynější podobě v roce 2012. Zakládá si na své vlastní tvorbě s převahou českých textů. Slyšet jste ji mohli v brněnských klubech Desert, Rusty Nail, Fléda či v Metru, kde se tomuto uskupení podařilo probojovat do finále „Metrem na Čarodějáles“. Do léta se chystá jejich první CD okořeněné pikantními fotkami, rozhodně si nenechte ujít. A kteří primáti to jsou? Verča (zpěv), Nyky (bicí), Šela (kytara), Pat (baskytara). Více: http://bandzone.cz/pavilonopic.

PETR KLIMEŠ

Folkový písničkář ze Šlapanic - kytara, zpěv. Na kytaru začal hrát už tak dávno, že paměť nedovoluje přibližně odhadnout ani rok tohoto počinu. Jako žák byl velice špatný, a tak se po pár lekcích musel spolehnout jen na svou píli a samouku. Začal hrávat jen s kamarády u ohňů až do doby asi před čtyřmi roky, kdy z nenadálých životních situací vyplodil první použitelný text a začal skládat a zhudebňovat další vlastní texty, které vycházejí ze života, z toho, co se děje kolem, čím prochází. Několik svých textů také vypustil do světa, tak se může stát, že jeho tvorbu uslyšíte i z úst některého z jiných hudebníků. Postupem času, kdy získává řekněme jistotu ve svém hudebním snažení, se začíná objevovat na veřejnosti... v oblastním kole Porty, na akcích typu Open Mic a menších festivalech. V minulém ročníku projektu Music Point jste ho mohli zaslechnout na Pivních slavnostech a pak na vánočních trzích na Zelňáku a na Moraváku. Ukázky můžete slyšet na: http://bandzone.cz/petrklimes.

PETRA FÚRIKOVÁ BAND

Hudební akustické seskupení okolo šestnáctileté zpěvačky z Českého Těšína Petry Fúrikové, ve složení Lukáš Jelínek - kytara a Lukáš Rytíř - kontrabas. Kapela koncertuje se vzpomínkovým programem věnovaným Zuzaně Navarové a také se věnuje jazzovým skladbám. www.petrafurikova.cz.

PETRA GÖBELOVÁ

Petra Göbelová je mladá písničkářka. Narodila se v Ostravě a studuje na brněnské JAMU obor Jevištní technologie. Vlastní písničky zpívá s kytarou, příležitostně hraje také na klavír. V roce 2012 byla finalistkou pěvecké soutěže Czechtalent ve Zlíně. Na podzim téhož roku si zahrála jako předskokan na ostravském koncertě Tomáše Kluse v rámci jeho turné „ Ani si nesedejte “. Kromě písničkářství Petru baví také divadlo, je součástí divadelního souboru „Z“ Dividla. V červnu roku 2014 vyšlo její debutové album s názvem Normální žena. Více info na http://bandzone.cz/petagobelova nebo na www.petragobelova.cz.

POD HLADINOU

Kapela vznikla na podzim roku 2013. Začali jsme se zkoušením oblíbených převzatých písniček různých žánrů, načež jsme v prosinci téhož roku absolvovali první vystoupení. V následujících měsících pak přišlo několik dalších koncertů, vesměs na menších či soukromých akcích, jako například Čokoládovna Minach, vernisáž fotografií Petra Sabadáše, Fullmoon párty Veselé čajovny, Park Lane Café nebo Café Špilberk. Od letošního roku se snažíme zaměřit již na vlastní tvorbu, přičemž naše písničky jsou výhradně se slovenskými a českými texty. Aktuálně tvoří asi polovinu našeho repertoáru. Obsazení: Lubor Zháňal (CZ) - klavír, klávesy, Matej Ľupták (SK) - zpěv, violoncello. Facebook: https://www.facebook.com/podhladinoubrna. SoundCloud: https://soundcloud.com/pod-hladinou.

PopSmog

Skupina PopSmog vznikla v dubnu 2014. Hraje vlastní písně ve stylu melodický rock. Texty jsou české a anglické, vesměs okořeněné dávkou ironie a nadsázky. Tvorba je postavena na rytmu a osobitých melodiích. Některé z písní navazují na předchozí hudební produkci skupiny Reej. Všechny skladby jsou kompozičně upraveny a oblečeny do zcela nových aranžmá. Kapela hraje ve složení: Pavel Filo (klávesy, zpěv, vokály), Petr Filo (kytara, zpěv, vokály), Libor Hořejší (basová kytara, vokály), Petr Cígl (bicí). Kapela má v plánu koncertovat, a to především v brněnských klubech, od léta 2015 pak také na festivalech v ČR a na Slovensku. Veškeré informace o kapele najdete na webových stránkách: www.bandzone.cz/popsmog.

RAiN

Crossover rock/metalová kapela z liberecka, která se nebojí žádného stylu . Různorodé vlivy na členy se objevují v hudbě a nakonec se spojí v typický rainovský zvuk. Loni kapela oslavila desetileté výročí. Kapela vystupovala po boku mnoha známých českých interpretů např. Alkehol, Turbo, Moiloš Dodo Doležal, Kreyson, Vitacit, Tublatanka, Lenka Dusilová, Aagema, Kurtizány z 25 Avenue, Škwor atd. V roce 2012 vyšlo nové CD Cesty Za Sny. Koncertuje hojně po celé ČR, ale i v Polsku a Německu. Sestava: Honza Kvapil, Tom Lžičař, Honza Cír, Petr Michal. Info na  www.bandzone.cz/rain  nebo http://www.facebook.com/pages/RAiN-lbc/99774238397.

RANCH

Vznik country kapely Ranch se datuje přibližně na konec léta roku 1989. Tehdy hrála především bluegrass. Od té doby prošel Ranch mnoha proměnami jak v obsazení, tak v repertoáru a částečně i ve stylu. Z dřívějšího bluegrassu přešla kapela na hraní klasického a u některých skladeb i moderního country. Kromě několika vlastních skladeb hraje kapela Ranch především taneční písně od známých interpretů a skupin jako například od Michala Tučného, Věry Martinové, skupin Greenhorns, Rangers, nebo Fleret a dalších. Hrává především na country večerech a bálech, ale i na různých soukromých a firemních akcích, někdy i na svatbách. Více najdete na http://ranchmusic.webnode.cz.

REEJ

Skupina REEJ hraje vlastní písně ve stylu melodický rock a funky. Texty jsou české a anglické, řada písní oslovuje fanoušky zejména dávkou ironie a nadsázky. Kapelu založili v roce 2006 bratři Pavel a Petr Filovi, v roce 2008 se připojil Jan Prošek coby třetí stálý člen, v roce 2011 pak sestavu doplnil „benjamínek", Kája Flössler. V současné době kapela hraje ve složení: Pavel Filo (klávesy, zpěv), Petr Filo (kytara, zpěv), Jan Prošek (bicí), Karel Flössler (basová kytara, viola). Hostem kapely je zpěvačka Tereza Málková, která v doprovodu skupiny vystupuje na většině koncertů a počítáme s ní i do budoucna. Tvorba je postavena na rytmu a osobitých melodiích. Píseň „Classic Entertainment" se udržela 6 měsíců na předním místě Demoparády rádia Student. Díky tomu se skupina mohla zúčastnit soutěže a jako výhru si odnesla dva dny v nahrávacím studiu. Momentálně připravujeme nové demo CD, které fanouškům představíme po prázdninách. Veškeré informace o kapele najdete na webových stránkách: www.reej.cz nebo na www.bandzone.cz/reej.

SEDMÉ PŘÁNÍ

Mladá, nově vzniklá brněnská kapela Sedmé přání hraje pop-rock. Základ kapely tvoří 2 bráchové (24 let), studenti v posledním ročníku magisterského studia (kytara, zpěv), pracující 22 letý bubeník a trochu starší 49 letý pracující basák. Hudbu doplňují samply. Web - bandzone: www.bandzone.cz/sedmeprani.

SILENT FORMS

Kapela hraje vlastní tvorbu, funguje zhruba rok a půl a žánrově se pohybuje od jazzrockových rifů až po metalové pasáže, vždy však s hutným groovovým spodkem. Dalo by se to shrnout pod výraz progresivní funk-metal. Obsazení: Acid - kytara, Mikke Wormwood - zpěv, Lukáš Kůra - basa, Martin Běhal - bicí. Web: http://silentforms.bandcamp.com/.

SILVER PLATE PUPPIES

Naše kapela vznikla v září roku 2013 a měla původně pět členů, dnes se sestává ze čtyř: Václav Chytrý, Jan Chytrý, Lucie Urbanová a Františka Pilařová. Václav a Jan jsou bratři a jinak jsme všichni dohromady kamarádi ve škole – chodíme na gymnázia Brno-Řečkovice a Kapitána Jaroše. Sice jsme mladí a zatím ještě ne moc zkušení hudebníci, ale máme za sebou několik menších úspěšných koncertů – na festiválku Kotvar (samostatný koncert, září 2013), na Noci Vědců v Botanické zahradě PřF MU (doprovodná hudba, říjen 2013) a v kabaretu Špaček (narozeninová oslava, listopad 2013) a plánujeme koncert v baru U Palečka (konec zimy nebo jaro 2014). Zatím hrajeme covery jiných světově známých kapel, např.: Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Coldplay, Oasis, Green Day, Linkin Park apod. Náš hudební styl bychom zařadili do žánru poprock nebo rock. Čili naše hudební zaměření je univerzální a jsme otevřeni již zmíněným nebo jim podobným hudebním žánrům. Nedávno se začala vyvíjet i naše vlastní tvorba, zatím tedy pomalu, ale utváříme si již nějaký profil. Obsazení: Václav Chytrý – elektrická/elektroakustická kytara, zpěv; Jan Chytrý – bicí/klávesy, zpěv, vokály; Lucie Urbanová – basová kytara; Františka Pilařová – elektrická kytara.

SimplyFight

Rocková energie a čistá radost z hraní! Zažijte na vlastní kůži nejnezaškatulkovatelnější brněnskou partičku SimplyFight, spojující ve své autorské tvorbě nespojitelné. SimplyFight je brněnská rocková kapela, která vznikla v roce 2012. Kytaristi otec a syn Dan a Tom Markovi stojí za texty i hudbou většiny skladeb a doplňují je basák Vojta Marek a bubeník Petr Koudelka. Více o kapele na www.simplyfight.cz nebo na Bandzone.

SIR ANTHONY

V Brně jsme měli první koncert už 17. 11. 1989 na gymnáziu Lerchova, od té doby jsme hráli mnohokrát v Brně i v Praze, ale pořád jsme tak trochu na začátku:-). Snažíme se hrát blues, které je nám nejblíž. Vše je vlastní tvorba, kterou se snažíme hrát tak, aby nám bylo rozumět a aby se každý houpal v příjemném rytmu. Jsme schopni hrát až 90 min bez pauzy. Web: http://bandzone.cz/_86215.

SOUND DIET

Jsme hardrockové trio z Prahy hrající převážně instrumentální skladby. Uskupení vzniklo na sklonku roku 2012 v Praze ze zkušených hudebníků a společné hudební kořeny nám v počáteční fázi budování kapely velmi pomohli. Osobnosti nebo skupiny, které nás ovlivnily, jsou Joe Satriani, Andy Timmons, Frank Gambale, Pink Floyd, Queensryche či Ozzy Osbourne a některé jejich skladby jsme zařadili do našeho repertoáru. Naše první vystoupení se konalo v pražském klubu Kain 31. května 2013 a následovalo šest dalších malých či větších. Z některých akcí jsme na svůj Internetový profil umístili i fotografie a video. Pro účely další prezentace jsme také pořídili demonstrační nahrávky vybraných vlastních skladeb a na dalších pracujeme. Sestava: Jakub Havel – kytara, zpěv; Konstantinos Tolikas – baskytara; Zbyněk Zdražil – bicí. Více na webu www.bandzone.cz/sounddiet.

SOUPERMAN

Jsme kapela SOUPERMAN z Brna, založená v srpnu 2011. Kapela hraje v klasickém tříčlenném složení a tvoří ji ostřílení muzikanti, kteří byli dříve členy známých českých kapel mj. Go!, Titanic, Sax, Nebeztebe. V kapele hrají: Robert Jančík – zpěv, kytara; Pavel Kocián – baskytara, zpěv; Milan „Hořčák“ Horký – bicí, zpěv. Hrajeme svou vlastní rockovou muziku ovlivněnou hard rockem, ale i blues. V současné době připravujeme řadové CD ve studiu SONO s prestižním producentským vedením Milana Cimfeho, které by mělo vyjít na jaře 2015 v české i anglické verzi. Pro první rychlý kontakt s naší muzikou se můžete připojit na naše webové stránky, facebook, nebo náš bandzonový profil: www.souperman.eu, www.facebook.com/soupermanband, www.bandzone.cz/souperman.

STUDENTI SOUKROMÉ ŠKOLY POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Jsme parta lidí různých věkových kategorií, kteří milují zpěv a tvrdě na sobě pracují, aby se zlepšili a mohli vystupovat. Našim cílem je posluchače zaujmout nejen po stránce hudební, ale i interpretační. Pod vedením Ivety Machové se připravujeme na koncerty, soutěže a vystoupení s různým zaměřením. Máme za sebou například „Valentýnský koncert LOVE songů“, „Aprílový koncert“, „Rockový večer“, Koncert na téma: „Film – Pohádka – Šanson“, „Koncert duetů“, několik vánočních prezentací a dokonce jsme tvořili hudební doprovodný program k celovečernímu plesu. Naše vystoupení mají jednu obrovskou výhodu - PESTROST. No řekněte, kde jinde uslyšíte v průběhu jednoho koncertu zpívat třeba dvacet sólových zpěváků a která skupina je schopná mít třeba každé dva měsíce nový repertoár…? ;-) www.popularni-zpev.cz.

SUGESCE

Historie tohoto bigbeatu sahá do roku 2009, kdy z původní sestavy kapely Starostovi muži vznikají dva nové subjekty. Jeden z nich je právě Sugesce. V průběhu let 2010 – léto 2012 kapela hraje ve čtyřčlenném obsazení, natočí jedno CD a čile koncertuje. Na podzimu roku 2012 odchází jeden z kytaristů a zároveň dochází i k výměně na postu basáka. A zde začíná éra „nové“ Sugesce. Po chvilkovém hledání dalšího kytaristy jsme společně usoudili, že i ve třech se dá udělat plno muziky, navíc jsme si i lidsky velmi sedli a proto původní repertoár i nové věci jsou dělané jen pro klasické obsazení bicí, kytara, basa. Na přelomu roku jsme pilně a tvrdě pracovali na nových věcech, proběhlo focení na plakáty, v polovině dubna jsme ve studiu natočili další tři nové věci, takže vše je připraveno na novou koncertní sezonu. Více o kapele na www.sugesce.cz.

ŠROTI

Rock-popová skupina Šroti z Dolních Bojanovic vznikla v roce 2006. Od počátku hraje výhradně vlastní tvorbu včetně českých textů. Na svém kontě má přes 90 vystoupení u nás i v zahraničí (Slovensko, Rakousko), získala ocenění Objev roku na festivalu Slunce ve Strážnici v roce 2008, v roce 2012 se držela 28 týdnů v hitparádě Rádia Čas s písničkou Kristýno, v celostátní soutěži hudebních skupin „Elektrika je cool“ byla v roce 2012 ze 68 přihlášených skupin vybrána porotou ve složení Jan P. Muchow, Charlie One a Dušan Neuwerth do nejlepší TOP 10 a po hlasování posluchačů a fanoušků získala druhé místo. V prvním ročníku soutěže „Hvězda internetu“ skončila na 49. místě. Skupina natočila v roce 2007 první CD „Šroti na startu“ a v roce 2012 vydala druhé CD s názvem „Před usnutím“. Kluci mají natočen svůj vlastní profil v České televizi a také natočili medailonek pro Televizi Óčko v rámci soutěže „Elektrika je cool“. Mají za sebou několik rozhlasových a televizních rozhovorů a také rozhovory pro denní tisk. V roce 2012 natočila videoklip k písničce „Cool“, který je možno shlédnout na serveru Youtube. V průběhu měsíců duben až červen 2013 byla skupina nasazena do 19. ročníku soutěže Rádia beat „Naděje beatu“, kde ve finálovém kole skončila na 7. místě z celkového počtu 30 soutěžících skupin. V únoru 2014 byla skupina nasazena do hitparády Rádia Jih "JIŽNÍ 21". Obsazení: Jan Klubus - kytara, zpěv, Dominik Herka - kytara, zpěv, Jan Herka - basová kytara, Rudolf Půlkrábek – bicí. Info: www.sroti.cz, www.youtube.com/user/SrotiChannel, www.facebook.com/srotiband.

THE FORGOTTEN KIDS OF TOMORROW

The Forgotten Kids Of Tomorrow v nynější sestavě hrají od září roku 2013. Hrajeme jenom vlastní tvorbu. Hudební směr je především rock, ale také mnoho ovlivnění a příměsí z jiných žánrů. Sestavu tvoří: Tonda Mika (rytmická kytara/zpěv), Petr Jelínek (baskytara/druhotný zpěv), Adam Koubek (bicí), Vítek Voráč (sólová kytara). V téhle sestavě jsme odehráli již 2 koncerty. Více informací se můžete dočíst na naší facebookové stránce: https://www.facebook.com/TFKOT?fref=ts. A poslechnout si kapelu na http://youtu.be/_HjT8k81y_4?t=4m57s.

TOUCHWOOD

Brněnská kapela Touchwood fungující po sérii víceméně neúspěšných pokusů od roku 2012. Oku lahodící ženský element - zpěvačku a saxofonistku - doplňují oškliví kluci hrající na kytaru, basu a bicí. Kapela hraje vlastní české písničky a nemá ráda škatulkování a dotaz na hudební styl, který hraje. Ale líbí se nám, když nás přirovnávají ke kapelám jako Mňága a Žďorp nebo starší Chinaski...to asi tím saxofonem a češtinou. Takže tomu říkejme Bigbít nebo Rock. Koho to skutečně zajímá, může si nás poslechnout na našem profilu na bandzone.cz, kde máme i ke stažení několik písniček. Kapela na začátku roku 2014 prošla menším faceliftingem a v trochu pozměněné sestavě plánuje pokračovat v hraní ad Aše až po Košice, ale nejčastěji v Brně a přilehlém okolí. Více info o kapele je na www.touchwood.cz nebo na http://bandzone.cz/touchwoodwwwtouchwoodcz.

TWO BASSES

Two Basses vám přinášejí nečekaně pestrou souhru dvou baskytar a bicích. Kapela se začala formovat před deseti lety, kdy se dva baskytaristé shodli, že i se zdánlivě doprovodnými nástroji jde dělat plnohodnotná muzika. Postupně se začal rodit repertoár, který lze těžko vklínit do jednoho hudebního stylu. Spíše než o žánr jde hráčům o náladu skladeb a pestrost výrazu s využitím potenciálu baskytar. Duo se brzy rozšířilo do tria s bicími nástroji a tvorba dále získala na dynamice a šíři stylového záběru s možností příležitostného hostování spřízněných muzikantů (zpěv, lesní roh aj.) Two Basses hráli na velkých koncertech, festivalech i na komornějších akcích. Skupina natočila dvě CD s původním materiálem, nejnovější album Společné prostory – Common Areas vyšlo v květnu 2013. Informace o Two Basses najdete na webu www.twobasses.cz.

uBer!

Kapela uBer! existuje cca od roku 2010. Členy této art rockové formace pojí nejen hudební nadšení a jakási tvůrčí a interpretační drzost, ale hlavně přátelství a životní naladění, což je možno intenzivně vnímat při živých produkcích kapely. Tvorba uBer! je, až na jednu výjimku, v podobě zhudebněného textu básníka Jana Skácela "Talisman", autorská, česká. Texty písní kladou důraz na sdělení, předání myšlenky, vyvolání pocitu, navození nálady... prostě přibližují život v plném rozsahu. Kapela hraje v sestavě: Dáša Ubrová - sólo zpěv, Petr Hloušek - basová kytara, akustická kytara, Richard Lukes - elektrická kytara, Milan Podroužek - klávesy, Petr Haša - bicí. Více info na www.ubermusic.cz nebo http://bandzone.cz/uber.

UTOPENCI VE VLASECH

Skupina Utopenci ve vlasech vznikla v roce 2006 v posledním ročníku brněnského gymnázia. Přežili jsme ve stejném složení přechod na vysokou i z vysoké do práce. Hrajeme v sestavě bicí, kytara (občas dvě), housle, baskytara a zpěv (občas dva) a koncertujeme párkrát do roka většinou v Brněnských klubech (M13, Desert, Trojka apod.). Od začátku se snažíme skládat a produkovat především vlastní české písničky, které tvoří hlavně kytarista Jan Hökl a zpěvák František Černín. V současnosti máme již kolem padesáti vlastních kusů. Sedm z nich jsme zařadili na naše první CD s názvem The Best of (http://www.utopenci.com/diskografie/). Delší dobu jsme přemýšleli, co vlastně hrajeme, až nám kamarád Jakub Holas navrhl, že by to mohl být “srabsky-alternativní rock,” ale podle všeho se zdá, že je to normální big beat. O začátcích kapely si můžete více přečíst na našich stránkách http://www.utopenci.com/biografie/, nahrávky jsou na http://bandzone.cz/utopencivevlasech.

YANTAR

YANTAR je autorská hudební skupina, která se ve své tvorbě zaměřuje na zpracování a interpretaci vlastních zpěvných, rytmických a melodických skladeb. Stylově jde o příjemný folk s prvky rocku, popu a moderního country. K přednostem kapely patří zejména zpěvné melodické písničky. Zajímavostí je využití tří kytaristů. K posledním úspěchům Yantar řadí například účast ve finále kapel na festivalu Okolo Třeboně 2010. Aktuální hudební nahrávkou kapely je CD „Yantar - Co se stalo?!", vydané na konci roku 2008 a jehož kmotrem je Wabi Daněk. Reference např: fest Okolo Třeboně (2010), fest Lodenica Piešťany (SK, 2010), předkapela Mňága a Žďorp (Hodonín 04/2010), Mezinár. folklór. fest Mistřín (2009), Festival slunce Strážnice (2008, 2002), MFF Strážnice (2008), fest Radimov (SK, 2005)... Aktuální sestava: Břetislav Uhlíř - sólový zpěv, akustická kytara, perkuse, hudba; Veronika Ušpáková - sólový zpěv; Richard Baťka - el. kytara, zpěv, hudba, texty; Otakar Herák - el. kytara, zpěv, perkuse, texty; Martin Balšínek - basová el. kytara; Jiří Horák - bicí. Web: www.yantar-music.cz; bandzone: http://bandzone.cz/yantar.

VERNUS

Kapela Vernus, to je punk-rock, který Vás naprosto strhne. V aktuální sestavě hraje kapela od roku 2010. V roce 2012 vydala CD Vrtošivá rajda a v poslední době několik singlů. Naši melodickou hudbu doprovází lehce ironické texty ze života a nenucená pódiová show. Další info na www.vernus.org, https://www.facebook.com/vernusband, http://bandzone.cz/vernus08.

VHS - Přerov

VHS vzniklo v roce 1990 jako původně folkové Volné Hudební Sdružení kolem kytaristů Pavla Davida a Pavla Roha. Po mnoha personálních změnách (kapela hrála ve složení od tří do šesti muzikantů) se v roce 1995 ustálilo obsazení, které funguje dodnes. S příchodem kytaristy a aranžéra Mirka Nevrly se repertoár posunul do výrazně rockovějších poloh. V roce 2006 po velkém koncertu k výročí patnácti let od prvního vystoupení se skupina na dlouhých šest let odmlčela. V roce 2012 však došlo ke znovuvzkříšení bandu v jeho osvědčené sestavě. Kapela disponuje rozsáhlým repertoárem výlučně z vlastní dílny. Natočena jsou dvě CD – Znamení a 2004. Více na http://bandzone.cz/vhsprerov.

ZDENĚK MATUŠČIN

Hraji, zpívám, skládám. U většiny písní se doprovázím na kytaru a když není zbytí, tak stojím u kláves :). První hudební krůčky jsem dělal v malé vinařské obci v Šatově u Znojma. Posledních sedm let již krokuji v Brně. V koncertování jsem zatím nezkušený, věřím však, že se to změní.